Ekologiczne życie na co dzień. 365 zielonych zmian na 365 dni w roku, czyli małe kroki we właściwym kierunku. Przez rok, każdego dnia, zamierzam wprowadzać w swoje miejskie życie jedną pro-ekologiczną zmianę. Zmiana raz wprowadzona będzie kontynuowana aż do końca roku. A dalej? Się zobaczy. Zaczęłam w czerwcu 2008, trzynastego w piątek, na szczęście, więc trzymajcie kciuki.

Liczniki bez rejestracji
Blog > Komentarze do wpisu

(222)Niebo do wynajęcia, niebo z widokiem na raj

Kupując mieszkanie trzeba się liczyć z różnymi uwarunkowaniami – liczebnością rodziny, rozmieszczeniem pokojów, ale przede wszystkim ceną. Nie zawsze, niestety, można sobie pozwolić na to, czego by się chciało/potrzebowało. Z mieszkaniami do wynajęcia jest też o tyle łatwiej, że decyzja o wynajmie nie wiąże rąk na najbliższe 30 lat. No i można powybrzydzać ;-)

W ramach marudzenia postawiłam proekologiczny warunek – musi być w odległości pieszego spacerku od pracy, żeby ograniczyć ilość przejazdów benzynożernych. I tak sobie teraz codziennie spaceruję w tę i z powrotem :)

Od początku mojego tu pobytu jedyne podróże jakie w mieście odbywam nie na własnych nogach to przejazdy taskówką z dworca z walizkami. Uważam więc, że eksperyment się powiódł :-)

Aha, nie. Jeszcze raz wróciłam w nocy z klubu taksówką. Ale to kolega zamówił, a ja się załapałam na podrzucenie po drodze. To się chyba nie liczy? ;-)

[na zdjęciu widok z „nieba” na anioła]

środa, 01 kwietnia 2009, isia2711

Polecane wpisy

  • (224)Niech się święci 1 Maja

    Z okazji Święta Pracy i ja powracam do swojego porzuconego obowiązku – szerzenia świadomości pro-ekologicznej wśród ludu pracującego miast i wsi ;-) Świet

  • (207)Autobus, mrożony, przez ulice mego miasta mknie

    5 stycznia 2009, poniedziałek Za oknem minus 15 stopni. Ciągle mam wolne, więc mogłabym leniuchować, czytać i rozmyślać przy kubku ciepłej herbatki i stercie św

  • (189)Maszerująca dziewczyna

    18 grudnia 2008, czwartek Zasuwam w pracy od rana do nocy. Zresztą zimą o to nietrudno ;-)Biuro od domu dzieli dziesięć przystanków tramwajowych. Dzisiaj przesz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: