Ekologiczne życie na co dzień. 365 zielonych zmian na 365 dni w roku, czyli małe kroki we właściwym kierunku. Przez rok, każdego dnia, zamierzam wprowadzać w swoje miejskie życie jedną pro-ekologiczną zmianę. Zmiana raz wprowadzona będzie kontynuowana aż do końca roku. A dalej? Się zobaczy. Zaczęłam w czerwcu 2008, trzynastego w piątek, na szczęście, więc trzymajcie kciuki.

Liczniki bez rejestracji
Blog > Komentarze do wpisu

(156)Eko-plomba antymonopolowa

inpost

Jeszcze do końca roku 2009 Poczta Polska ma monopol państwowy na przesyłki ważące do 50 gram. Firma Inpost sprytnie obeszła to ograniczenie "dociążając" lżejsze listy metalową plombą :-) 

Każde przełamywanie monopolu cieszy, zwłaszcza gdy konkurent deklaruje świadomość pro-ekologiczną. Oto co piszą na swojej stronie:

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i stopień w jaki o nie dbamy. Tylko od nas zależą warunki, w jakich będziemy żyć w przyszłości. Dlatego już dziś, zarówno firmy, jak i osoby prywatne powinny intensywnie angażować się w działalność ekologiczną i dokładać wszelkich starań o to, aby nasze otoczenie nie było zanieczyszczane. Działania InPost w tym zakresie są podwójne. Część z naszych opakowań pochodzi z recyclingu, a w dalszych planach chcemy w jak największym procencie korzystać z tego rozwiązania. Ponadto, plomby znajdujące się przy korespondencji dostarczanej przez InPost są poddawane procesowi "odzyskiwania", co zapobiega potrzebie produkowania kolejnych egzemplarzy.

Dzisiaj dostałam list z plombą i postanowiłam zainteresować się w jaki sposób można by ją ponownie wykorzystać. Otóż wystarczy odnieść ją do najbliższego punktu Inpost. Łatwo, lekko i antymonopolowo! ;-)

Lista punktów tutaj.

[zdjęcie stąd]

sobota, 15 listopada 2008, isia2711

Polecane wpisy

  • (225)Szanuj zieleń

    Zbieranie śmieci w lesie nie ma zbytnio związku z ekologią. Takie imprezy jak Dzień Ziemi to mydlenie oczu, bo ekologia nie polega na układaniu odpadów w równe

  • (201)Przewrotna strona

    30 grudnia 2008, wtorek Li i jedynie. Eksperymentalny Sygnał Dobra. Karpie mi ciekną. Cium cium pyszulka. Kto mlaszcze dostanie w paszczę. Dzień dobry, przyszła

  • (172)Praktyczne pudełka do różnych różności

    Siedzę sobie w pokoju hotelowym z pięknym panoramicznym widokiem na podświetlony Wawel i zamiast nadrabiać zaległości w pracy to nadrabiam zaległości na blogu.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/11/16 15:54:33
Fajnie, że są proekologiczni, ale ja mam z nimi fatalne doświadczenia, i słyszałam o wielu podobnych od innych osób. Szkoda, że monopol Poczty Polskiej próbuje przełamać firma, która rzetelnością chyba niewiele się od niej różni.
-
2008/11/16 20:58:56
Moje doświadczenia z Inpostem były na razie (tfu, tfu, tfu, odpukać) pozytywne :-)
Ale też bym sobie życzyła większego pluralizmu na rynku pocztowym i lepszej jakości usług. U wszystkich.